Modadan bahsettik geçen, çok geniş bir kavram aslında. Kıyafetlerin modası var, saç renginin modası var, arabanın modası var uf… Hadi kıyafetin modasını anlarım (anlamam ama anladım diyelim), kaşların, burunların modasına ne oluyor? "Bu sene ince kaş moda", "Yeni trend silikonlu dudaklar"… E seneye silikonsuz dudaklar moda olursa ne yapacak bu insanlar? Hiç düşünmüyorlar, habire estetik ameliyat olmak kolay mı? Modaya uymak bu kadar zor olmamalı yapmayın. Modern olmak istiyoruz biz.

Bu arada yeni duydum; kamyonetimsi arabalar modaymış, Bağdat Caddesi'nde herkesin altında onlardan varmış. Ağlanacak haldeyiz dostlar. İnsanın tipi bile modaya göre değiştirilen bir şey oldu artık. Bunun sebebi de şu; modaya uymak kolaylaştıkça modaya uyan insanlar artıyor. Her kesimden insan modaya uyabiliyor. O zaman da herkesten farklı olmak için modaya uyan insan herkesle aynı oluyor. Sonra hoop yeni bir moda herkesten önce sen uygula. Onu da mı taklit ettiler, o zaman herkesin yapamayacağı birşeyi yap estetik ameliyat ol.

Farklı ol, mutlu ol oyh yaşam süper anlayışı beynimize işlenmiş durumda. Bunların hepsi sadece tüketmek tüketmek ve daha da fazla tüketmek için. Ama görünürde mutlu, daha mutlu ve en mutlu olmak için.

Ey ahali; bu oyuna alet olmayalım, olanları uyaralım.