dün gece yastığa koymuşken kafamı, uyuyamazken ve dönüp dururken camdan baktım. e yere doğru değil göğe doğru baktım haliyle. bi tanecik yıldız vardı. evet bulutlu buralarda hava. sonra baktım baktım baktım. ve yıldızları izlemenin benim için çok zevkli geçtiğini anladım. baktım baktım… öyle güzeldi ki… hani yanıp söner gözükür hep yıldızlar. göz kırparlar bir nevi.

evet çok güzel bir şey yıldızları görebilmek. bunu hani "ah yıldızlar kadar uzaksın bana" falan demek için demiyorum. edebiyat yapmak değil amacım. ya sizlerde bi izleyin hele. ne kadar güzel düşünceler peydah oluyor bir anda beyninizde göreceksiniz. sanki uğurlu yıldızlar. geçmişte ki kötülükleri unutturuyorlar hep güzel gelecekler hakkında sırlar veriyorlar.

hele bir de izlerken imanınız neticesinde şükür etmek aklınıza gelirse… o kadar çok onda şükür edecek şey görebilirsiniz ki. yıldız sizin yansımanızdır. siz onun yansıması. öyle bir an gelmeli ki belki yıldızla elele tutuşup döne döne değişmeliyiz.. değişmeliyiz ve O'na götürmeli bizi. evet götürmeli gökyüzüne,gökyüzünün de üzerine… 

evet dün gece çok baktım o yıldıza. çok sevdim yıldızı. o da beni sevdi galiba göz kırptı tam da ben uykuya dalacakken…